fbpx

O firmie

element

BIO
PELLET

CZYSTRZE JUTRO

Bio Pellet to firma oferująca najwyższej jakości ekologiczne paliwo produkowane z biomasy.

Przyczyniamy się do polepszenia warunków życia poprzez rozpowszechnianie i sprzedaż odnawialnego źródła energii, jakim jest pellet. Działamy zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych.

Wielu zadowolonych klientów potwierdza efektywność i skuteczność naszych działań. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie realizować zamówienia w bardzo krótkim czasie.

O firmie

 

 

 

Pellet to ekologiczne paliwo w formie granulatu, które produkowane jest z biomasy. Wytwarza się je z surowców odnawialnych (trocin drewnianych, słomy, czy też roślin energetycznych). Granulat powstaje przez sprasowanie biomasy pod bardzo wysokim ciśnieniem.

Na skutek wytworzonej temperatury wydziela się naturalne spoiwo. Pellet ma bardzo wysoką kaloryczność, a podczas jego spalania powstaje znikoma ilość odpadów.

Jest nim jedynie popiół, który doskonale sprawdza się jako nawóz naturalny (zawiera dużą ilość minerałów).

 

 

O firmie
element

Do produkcji pelletu nie używa się sztucznych dodatków, co sprzyja bardzo niskiej emisji gazów podczas spalania paliwa. Uzyskany w ten sposób produkt jest ekologiczny i bezpieczny. Ma także naturalny i bardzo przyjemny zapach.

W związku z nagłym wzrostem cen węgla oraz gazu wzrosło również zapotrzebowanie na pellet. Między 2006 a 2012 rokiem jego produkcja zwiększyła się ponad dwukrotnie.

Na najbliższe lata również jest przewidywana tendencja wzrostowa. Przez to, że część państw Europy Zachodniej wprowadziła zakaz palenia węglem, pellet drzewny stał się najtańszym źródłem ciepła. Jest zdecydowanie bardziej ekonomiczny i ekologiczny niż brykiet, ekogroszek, olej opałowy czy gaz.

Pellet czy ekogroszek ? Ekogroszek niskiej jakości może zniszczyć instalację grzewczą i przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska – jest jedną z głównych przyczyn powstawania smogu. Wybierając pellet masz pewność najwyższej jakości i bezpieczeństwa.

Pellet sprawdzi się świetnie w domowym zaciszu, jakim jest salon przy użyciu najnowszych piecyki na pellet . Podwyższony standard, nowoczesny design wprowadzą niepowtarzalny klimat.

Jeśli chodzi o kocioł na pellet – jest on w pełni zautomatyzowany. Samodzielnie się rozpala i uzupełnia ilość pelletu potrzebną do uzyskania konkretnej temperatury. Ma bardzo uniwersalne zastosowanie.

Piec na pellet przeznaczony jest do ogrzewania:

  • domków jednorodzinnych,
  • hal przemysłowych,
  • hal sportowych,
  • magazynów,
  • obiektów sakralnych,
  • ośrodków hotelowo-wczasowych,
  • ośrodków użyteczności publicznej,
  • wspólnot mieszkaniowych.

Kotły na pellet gwarantują intuicyjną obsługę i ogromny komfort użytkowania. Można sterować nimi także przez Internet z każdego miejsca na świecie. Dzięki temu masz dostęp do bieżących informacji o systemie grzewczym oraz możesz zmieniać parametry kotła pelletowego za pomocą każdego urządzenia wyposażonego w przeglądarkę internetową. Aplikacja umożliwia regulację temperatury centralnego ogrzewania, sterowanie temperaturą wody użytkowej i modyfikowanie harmonogramu czasu pracy kotła.

Kocioł pelletowy może współpracować z innymi źródłami ciepła, takimi jak kolektory słoneczne czy kominek z płaszczem wodnym.

delivery
delivery
delivery
Zapytaj o indywidualne koszta wysyłki
© 2021. BioPellet. Czystsze jutro